28.03.2024 25-26 наурыз,2024 жылы Қырғызстан, Бішкек қаласы, Арабаев атындағы Қырғыз мемлекеттік университетінде «ҰРПАҚ ТӘРБИЕСІ: БӘСЕКЕГЕ ҚАБІЛЕТТІЛІК, ЖАСАМПАЗДЫҚ, ЖАУАПКЕРШІЛІК» халықаралық форумы болып өтті. Форумға Иманжүсіп Құтпанұлы атындағы жалпы орта мектебінің директоры А.А.Туркестанбаева,директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасарлары,математика мұғалімі,бастауыш сынып мұғалімдері,орыс және ағылшын тілі пәнінің мұғалімдері,тарих пәнінің мұғалімдері қатысып өз тәжірбиелерімен бөлісіп дипломдар мен «Ең үздік команда», «Үздік спикер», «Креативті педагог» номинацияларымен марапатталды. Форумның мақсаты: Үнемі өзгеріп отыратын әлемге бейімделе алатын бәсекеге қабілетті ұрпақты тәрбиелеудің тиімді жүйесін қалыптастыруға ықпал ету. Біз тәрбие мен білім берудің өзекті мәселелерін талқылауға, жастардың әртүрлі мәдени және әлеуметтік контексттерде кездесетін жалпы проблемалары мен қиындықтарын талдауға бағытталған. • Бәсекеге қабілетті ұрпақты дамыту және қазіргі білім беру контекстінде жаңа дәуір түлегінің бейнесін жасау стратегиясы • Қазіргі өзгермелі қоғам жағдайында кәсіби мұғалім, бәсекеге қабілетті педагогты даярлау • Қазіргі білім берудегі көшбасшылық принциптері, бәсекеге қабілетті білім беру ұйымын қалыптастыру • Метапәндік – құзыреттілік оқыту мен тәрбиені біртұтас процеске біріктіретін білім беру процесінің негізі Қоғам мен қазіргі мектептің өзара әрекеті, білім беру арқылы қоғамдық қажеттіліктерді талдау және қанағаттандыру.